"Sigurno je da će naš susret biti posvećen svim važnim pitanjima koja trebaju unaprijediti odnose Srbije, Srbije i Crne Gore i Hrvatske: problem izbjeglica, njihove imovine, afirmacija prava manjina, transfer osuđenika... Mislim da će, kad dođe do tog susreta, ova epizoda vezana za formiranje skupštine i vlade u izbjeglištvu uveliko biti za nama", kazao je Koštunica, precizirajući da se odnosi Srbije i Hrvatske trebaju graditi na svim sporazumima potpisanima od 1995. godine, od Sporazuma o normalizaciji odnosa SRJ i Hrvatske, do posljednjeg o zaštiti nacionalnih manjina, potpisanog za Sanaderova posjeta.
"To je okvir za djelovanje i rješavanje problema koje sam spominjao. Sve izvan toga ima neslužben karakter i ne može doprinijeti ni poboljšanju odnosa niti rješavanju problema. Uključujem tu i prije nekoliko dana održan skup u Beogradu", kazao je srbijanski premijer "Danasu".
Savjetnik srbijanskog premijera za unutarnju politiku Mišo Đurković izjavio je u nedjelju agenciji Tanjug da su "sa stajališta države potpuno neformalne sve aktivnosti vezane za rješavanje pitanja povratka izbjeglica i političkih prava Srba u Hrvatskoj koje su izvan sporazuma koje su potpisale SCG i Hrvatska".
Subotnji skup u srijedu su osudili i srbijanski predsjednik Boris Tadić i ministar vanjskih poslova Vuk Drašković. Drašković je tako konstatirao da je riječ o ekscesima "šačice marginalaca" koji time nastoje spriječiti dobivanje pozitivne studije o izvedivosti Europske unije, koju vlasti u Beogradu očekuju do kraja ovog mjeseca. Prema riječima predsjednika Tadića, osnivanje tzv. vlade republike srpske krajine u egzilu politički je vrlo štetno po državne interese Srbije te je također opasno i po zaštitu interesa Srba u Hrvatskoj.