Jednako tako hladno ili malo hladnije u najvećem je dijelu Hrvatske izmjereno 1. ožujka 1963., rekla je za Hinu klimatologinja Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ) Marina Mileta.
S minus sedam Celzijevih stupnjeva Rijeka i zračne luke u Puli i Zadru bile su u utorak ujutro najhladnije na obali, a gradovi Šibenik, Split i Zadar s minus šest samo malo toplije nego 1963., kad je u Splitu bilo 6,6 i u Zadru 6,8 ispod ništice.
U Pločama, Puli i Senju izmjereno je u utorak ujutro minus pet stupnjeva Celzijevih, a u zračnoj luci u Dubrovniku, na otoku Rabu i u Rovinju minus četiri.
U Dubrovniku, Makarskoj i na otocima Hvaru, Lastovu i Lošinju bilo je tri ispod ništice, u Komiži, našem najtoplijem kraju zimi, minus dva, a na Palagruži minus jedan stupanj Celzijev, rekla je Marina Mileta. Oko stupanj niže u Dubrovniku je izmjereno na današnji dan 1963., a na Hvaru je hladnije bilo 1949., rekla je Mileta.
Najhladnije je bilo, očekivano, u Lici - u Gospiću i Otočcu izmjereno je minus 21, na Zavižanu minus 20. U Daruvaru i Varaždinu izmjereno je minus 18, u Zračnoj luci Zagreb minus 15, a u zagrebačkom parku Maksimir minus 13 stupnjeva Celzijevih.
Po mjesečnoj prognozi prognostičari očekuju toplije vrijeme potkraj ožujka.
Iako proljeće počinje tek 21. ožujka, klimatolozi cijeli ožujak svrstavaju u prvi od triju proljetnih mjeseci.