Soba je opremljena zahvaljujući suradnji UNICEF-a i tvrtke E.ON Hrvatska, koja je za to donirala 100.000 kuna. Time je omogućena senzorna pedagogija, koja djeci s teškoćama pomaže u razvijanju socijalnih vještina, osjetilno-motoričkih sposobnosti, boljem ponašanju, komunikaciji i interakciji s drugima, što je nužno za njihov razvoj i sudjelovanje u životu. Novoopremljenim prostorom koristit će se svih 48 učenika s teškoćama u razvoju koji polaze školu.
"Riješili smo jedan od gorućih problema učenika s teškoćama u razvoju, koji je vezan uz terapiju u senzornoj sobi. Time smo znatno unaprijedili kvalitetu školovanja za učenike s teškoćama", rekla je ravnateljica Azra Rađenović i zahvalila donatorima.
Voditeljica programa za obrazovanje u Uredu UNICEF-a za Hrvatsku Ivana Ćosić izjavila je kako kako UNICEF stalno ulaže u programe za poboljšanje kvalitete života djece s teškoćama. "Posebno smo predani cilju da i najranjivijima i marginaliziranima, uz pomoć znanja i inovacija, osiguramo potporu koja im je potrebna da ostvare svoj puni potencijal", rekla je Ćosić.
Direktor mreže E.ON Hrvatska Dean Gnjidić zahvalio je UNICEF-u na uključivanju u projekt. Dodao je kako energetska tvrtka nastoji učiniti sve što je moguće kako bi se ubrzala energetska tranzicija potrebna za rješavanje jednog od najsloženijih izazova čovječanstva. Istaknuo je kako vjeruje da će i najmlađi jednog dana postati zagovaratelji energetske tranzicije.
Gradski pročelnik Goran Grgurač rekao je da je taj projekt ostvaren u pravo vrijeme kako bi se premostilo krizno razdoblje, a o važnosti senzorne terapije za djecu s teškoćama svjedočila je majka 14-godišnjaka s autizmom Nives Bačić, koja je, uz zahvalnost, istaknula kako terapija za djecu znači normalni život.
Opremu senzorne sobe gostima su predstavile terapeutkinje Lucija Pažen i Marina Tomić.