Nositelj projekta je Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode i ekološkom mrežom Virovitičko-podravske županije, a partneri su joj javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Varaždinske, Međimurske, Koprivničko-križevačke i Osječko-baranjske županije iz Hrvatske te Nacionalni park Dunav-Drava i Županija Zala iz Mađarske.
„Prekograničnom suradnjom do 31. kolovoza 2022. provest će se zajedničko istraživanje usmjereno na odabrane 'Natura 2000', vrste poput vretenaca, tulara, vodencvjetokrilaša, kornjaša te rijetkih i ugroženih vrsta vaskularne flore, vodozemaca, sisavaca, riba, gljiva i ptica, od kojih se osobito ističe orao štekavac“, izvijestili su iz Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode i ekološkom mrežom Virovitičko-podravske županije.
Projekt je vrijedan 954.250 eura, od čega je udio Europske unije 85 posto ili 811.112 eura.
Nastavak je to osmogodišnje suradnje partnera iz Hrvatske i Mađarske na obnavljanju staništa, revitalizaciji krajolika, obrazovanju i razvoju eko-turizma radi podizanja svijesti javnosti o važnosti očuvanja zaštićenih područja.