Zabrana se ne odnosi na promet i kretanje nužno za opskrbu navedenih područja, dnevne migracije zaposlenih u službama bitnim za pružanje zdravstvene i veterinarske zaštite, dostavu lijekova i sanitetskog materijala, održavanje komunalne djelatnosti, vodoopskrbe i odvodnje, opskrbe plinom i strujom, zaštitarske službe.
Također, zabrana se ne odnosi na izvješćivanje javnosti te za stanovnike kojima je potrebna hitna medicinska skrb, za slučajeve vezane uz vitalne obiteljske razloge, poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama ili kupnju hrane i osnovnih potrepština.
Zabrana se ne odnosi ni na putovanja na posao i s posla ako je obavljanje posla neophodno i ne može se obaviti od kuće te za žurne i operativne službe koje sudjeluju u sprječavanju širenja bolesti COVID-19.
U odluci se ističe kako je prilikom ulaska i izlaska s područja otoka Brača moraju poštovati mjere fizičkog distanciranja, zabrane zadržavanja na javnim prostorima te posjedovanja valjane propusnice izdane kroz sustav e-Propusnica. Navodi se i kako se Propusnice izdaju putem sustava e-Propusnica, a ovisno o navedenim okolnostima izdaju ih odgovorne osobe u pravnoj osobe, izabrani liječnik obiteljske medicine ili nadležni stožeri civilne zaštite.
Propusnice se mogu izdavati na rok od 1 do 14 dana, ovisno o razlogu zbog kojeg se izdaju.
Pravne i fizičke osobe koje iz opravdanih razloga nisu u mogućnosti izdati e-Propusnicu, dužne su zaprimljeni zahtjev dostaviti Ravnateljstvu civilne zaštite, a ako je zahtjev opravdan Ravnateljstvo civilne zaštite će izdati e-Propusnicu.
Stožer civilne zaštite i Ravnateljstvo policije dužni su osigurati provedbu i nadzor nad provedbom Odluke o uvođenju nužne epidemiološke mjere za otok Brač.
Mjere se uvode zbog otvaranja žarišta koronavirusa na tom otoku gdje su oboljele do sada 22 osobe.