SP 2014: Grčka - Rumunjska 3-1

ATENA, 15. studenog 2013. (Hina/AFP) - U prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za SP 2014. Grčka je u Ateni pobijedila Rumunjsku s 3-1, te stekla veliku prednost pred uzvrat u utorak u Bukureštu.

Pobjedu su Grčkoj donijeli Konstantinos Mitroglou (14, 66) i Dimitrios Salpingidis (20), dok je strijelac za Rumunjsku bio Bogdan Stancu (19). Domaćin je na Rumunje krenuo s trojicom napadača i to se vrlo brzo isplatilo - Mitroglou je na asistenciju Salpingidisa zabio za 1-0 u 14. minuti, a Rumunji su izjednačili već nakon pet minuta preko Stancua. U 20. minuti Salpingidis je iz solo-prodora opet doveo Grke u vodstvo, da bi Mitroglou u 66. minuti postigao svoj drugi zgoditak za konačnih 3-1. U sudačkoj nadoknadi isključen je igrač gostiju Costin Lazar.