Kako navodi Predsjedništvo HSU-a, riječ je o pokušaju nekolicine pojedinaca da zadrže svoje privilegije i stave osobne interese ispred interesa umirovljenika i stranke. Marija Ilić učinila je mnogo u posljednjih desetak godina u promicanju interesa osoba starije životne dobi i provođenju programa HSU-a. O tome možda najbolje svjedoče rezultati izbora za Europski parlament, na koje se pozivaju 'anonimni članovi HSU-a'.
Marija Ilić je u svome gradu Belišću, na listi SDP, HSU i HNS-a osvojila 32 posto glasova i bila je kandidat s najviše osvojenih glasova, ostavivši iza sebe kandidate drugih stranaka, navodi se u današenjem demantiju koje je Predsjedništvo HSU-a poslalo Hini.
Na zajedničkoj listi, Marija Ilić osvojila je četvrto mjesto prema broju osvojenih glasova u cijeloj Hrvatskoj. Predsjedništvo HSU-a tada je izrazilo žaljenje što umirovljenici u Hrvatskoj nemaju predstavnika u Europskom parlamentu.
Predsjedništvo HSU-a i dalje će s posebnom pažnjom pratiti situaciju u Osječko-baranjskoj županiji.
U tom smislu, voljeli bi da se, kako navodi anonimni autor priopćenja, '50 ogorčenih članova HSU-a istoka Hrvatske' predstavi i imenom i prezimenom brani svoje navodne argumente, stoji u demantiju. Na takvu atmosferu u stranci nismo navikli jer stranačka tijela raspravljaju o svim pitanjima i odluke se donose većinom glasova, bez iznimke, zaključuje Predsjedništvo HSU-a.