Fraser-Pryce, Adams i Hejnova kandidatkinje za atletičarku godine

PARIZ, 5. studenog 2013. (Hina/Reuters) - Jamajčanska atletičarka Shelly-Ann Fraser-Pryce na suženom je popisu kandidata za atletičarku godine zajedno s bacačicom kugle Valerie Adams i preponašicom Zuzanom Hejnovom.

Fraser-Pryce je osvojila zlatne medalje na 100m, 200m i u štafeti 4x100m na svjetskom prvenstvu koje je u kolovozu održano u Moskvi, dok je Novozelanđanka dvostruka olimpijska prvakinja Adams četvrti put osvojila naslov svjetske prvakinje u Moskvi.

Čehinja Hejnova, koja je osvojila zlatnu medalju na na 400 m prepone na svjetskom prvenstvu put u karijeri, treća je kandidatkinja za titulu atletičarke godine.

Jučer su objavljena imena trojice kandidata za titutlu atletičara godine. To su svjetski rekorder, olimpijski i svjetski pobjednik Jamajčanin Usain Bolt, skakač u vis Bohdan Bondarenko i britanski trkač Mo Farah.

Proglašenje atletičarke i atletčara godine bit će na svečanoj večeri u Monaku 16. studenog.