Rakitić ponovno odličan, ali Sevilla poražena

MADRID, 3. studenog 2013. (Hina) - U 12. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Sevilla je u subotu na domaćem terenu poražena od Celte sa 0-1 pogotkom Alexa Lopeza u 47. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ponovno je bio najbolji igrač Seville.

Svojim suigračima je namjestio tri izgledne prilike. Prvo u 11. minuti je odlično uposlio Stéphanea Mbiaju, koji iz neposredne blizine glavom puca pored gola. U 66. minuti asistirao je Sebastiánu Cristóforu, a u 83. Vitolu, ali obojica su bili neprecizni.

U 82. minuti Rakitić je mogao biti strijelac, njegov odličan udarac sa 30 metara u donji desni kut vratar Hugo Mallo uspio je obraniti. Na listi najkorisnijih igrača Primere Rakitić je na četvrtom mjestu, sa 7 golova i 3 asistencije.

Real Madrid je u gostima pobijedio Rayo Vallecano sa 3-2, a hrvatski reprezentativac Luka Modrić bio je asistent za vodeći gol "kraljevskog kluba", kojeg je zabio Cristiano Ronaldo u 3. minuti.

Na 2-0 povisio je Benzema u 31., a Ronaldo u 48. minuti zabija za 3-0. No, onda su uslijedila dva penala za Rayo Vallecano, i to u razmaku od samo dvije minute, u 53. i 55. minuti. Oba puta precizan je bio Jonathan Viera.

U 78. minuti Cristiano Ronaldo je mogao postići hat-trick. Modrić je uputio odličan centaršut, ali Ronaldo promašuje iz čiste situacije.

Subota -

Real Sociedad - Osasuna 5-0 (Ansotegi 34, Inigo Martinez 47, Griezmann 56, Gonzalo Castro 81, Haris Seferović 87)

Almeria - Valladolid 1-0 (Rodri 38)

Rayo Vallecano - Real Madrid 2-3 (Jonathan Viera 53-11m, 55-11m / Cristiano Ronaldo 3, 48, Benzema 31)

Sevilla - Celta Vigo 0-1 (Alex Lopez 47)