Mačevanje: Chamley-Watson prvi Amerikanac s naslovom svjetskog prvaka

BUDIMPEŠTA, 10. kolovoza 2013. (Hina/Reuters) - Miles Chamley-Watson postao je prvi Amerikanac koji je osvojio pojedinačni naslov svjetskog prvaka u mačevanju, pobijedivši u petak u muškom floretu na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

U finalnoj borbi za zlatnu medalju 23-godišnji Chamley-Watson pobijedio je Rusa Artura Akhmatkhuzina rezultatom 15-6.

"Trenutno sam izvan sebe ", kazao je Chamley-Watson u telefonskom razgovoru za Reuters " Ja sam svjetski prvak. Moram se naviknuti to govoriti", kazao je.

Taj visok dešnjak pridružio se uskom krugu američkih prvaka u mačevanju koji su počeli transformirati Sjedinjene Države u svjetsku silu u tom sportu.

Svjetski broj jedan, Andrea Baldini iz Italije, završio je natjecanje na 17. mjestu, dok je olimpijski pobjednik iz Londona Sheng Lei iz Kine bio šesti.