"Gospodine Miliću, mislio sam da odgovor na to pitanje ostane moja tajna do 13. srpnja ove godine. Međutim, izuzetna obavještenost pojedinih političkih lidera i medija su tu moju nadu pretvorili u iluziju. Da vas onda ipak obavijestim, neću podnijeti ostavku”, rekao je Đukanović odgovarajući na pitanje čelnika Socijalističke narodne partije (SNP) Srđana Milića.
U međuvremenu je ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija oštro negiralo navode jednog od čelnika oporbenog saveza Demokratski front Nebojše Medojevića da je tijekom službenog posjeta premijera Mila Đukanovića Bruxellesu bilo riječi o njegovoj ostavci.
"Prilikom svih susreta kako s visokim dužnosnicima EU, tako i s predstavnicama država članica, nikada, pa ni tijekom posljednjeg boravka u Bruxellesu, nije spominjana tema koju Medojević navodi. Naprotiv, prilikom svih susreta iskazana je puna potpora nastavku suradnje s crnogorskom vladom, čiji je glavni vanjskopolitički prioritet europska i euroatlantska integracija", stoji uz ostalo u priopćenju ministarstva vanjskih poslova.
Iz ministarstva su podsjetili da je Crna Gora za kratko vrijeme ispunila neophodne uvjete za otvaranje pregovara s EU, a u prethodnom razdoblju završila proces screeninga i privremeno zatvorila dva pregovaračka poglavlja.
Oporba i dio javnosti u posljednje vrijeme najviše zamjeraju vladi i premijeru Đukanoviću na izuzetno teškoj gospodarskoj situaciji u zemlji, koja se manifestira velikim brojem štrajkova, te na davanju jamstava na višemilijunske kredite za funkcioniranje Kombinata aluminija u Podgorici(KAP), koji je u vlasništvu stranog partnera. Povezuju ga također s, kako tvrde, krađom nedavnih predsjedničkih izbora za koje su domaći i međunarodni promatraču ustvrdili da su prošli regularno, a vladi i Đukanoviću zamjeraju i druge propuste u radu, ponajviše neotkrivanje korupcije i kriminala na najvišoj razini.