Ekipno EP: Hrvatska četvrta, pobjede Perković, Šimić i Mužarić

ZAGREB, 23. lipnja 2013. (Hina) - Na atletskom ekipnom prvenstvu Europe druge lige, koje je održano u litvanskom Kaunasu, reprezentacija Hrvatske je zauzela četvrto mjesto. Prva je bila Slovenija, a druga Litva, i one su izborile plasman u prvu ligu.

Hrvatski predstavnici su u Kaunasu ostvarili tri pobjede. Jučer je olimpijska prvakinja Sandra Perković pobijedila u disku sa hicem od 65,77 metara, a danas su hrvatske atletičarke su ostvarile još dvije pobjede, Ana Šimić u skoku u vis sa preskočenih 193 cm, te Valentina Mužarić u bacanju kugle s hicem od 17,29 metara.

Danas je drugo mjesto osvojio Ivan Horvat u skoku s motkom s preskočenih 5,40 metara, dok je Marin Premeru, koji je jučer bio drugi u kugli, danas bio treći u bacanju diska (58,83 m). Treća mjesta osvojili su i Ante Roko Zemunik u bacanju koplja (67,35 m), Lisa Stublić na 5000m (16:19,11), Marina Banović na 100m prepone (13,92) i ženska štafeta 4x400 m (3:39,61) u sastavu Romana Tea Kirinić, Marija Hižman, Kristina Dudek i Anita Banović.

Jučer je drugo mjesto osvojio Dario Horvat na 100m (10,53), Andras Haklits je bio treći u kladivu sa hicem od 68,16 metara, kao i Marko Prugovečki u skoku u dalj (7,65 m).

Sonja Krnjeta bila je jučer druga u troskoku (13,46 m), a u utrci na 400 metara Anita Banović je bila treća (53,91), dok je u koplju Sara Kolak također osvojila treće mjesto (56,32 m).