Policija procjenjuje da je u Sao Paolu prosvjedovalo oko 30.000 ljudi, dok su se manji prosvjedi održali u Braziliji, Rio de Janeiru, Belo Horizonteu, Fortalezi, Salvadoru i drugim gradovima .
U glavnom gradu Braziliji je oko 2.500 prosvjednika prema policiji i dvostruko više prema tvrdnjama organizatora blokiralo glavnu aveniju gdje se nalaze sjedišta ministarstava i druge vladine zgrade. Oko dvjesto prosvjednika popelo se na krov zgrade parlamenta, javlja agencija France Presse.
Veliki prosvjed održan je i centru Rio de Janeira. Prema policiji tamo se okupilo oko 6.000 prosvjednika, iako dopisnik agencije AFP procjenjuje da ih je bilo više. prosvjednici su se sukobili s policijom koju su gađali Molotovljevim koktelim i kokosovim orasima, a ona im je odgovarala suzavcem i gumenim mecima, prevrnuti su i zapaljeni automobili i razbijani su izlozi trgovina.
U trećem gradu po veličini Belo Horizonteu policija je suzavcem rastjerivala prosvjednike želeći ih spriječiti da se približe stadionu Mineirau gdje se igrala utakmica Kupa konfederacija između Nigerije i Tahitija.
Prosvjedi su počeli prošli tjedan a organizirani su protiv podizanja cijena karata javnog prijevoza u Sao Paulu, prije nego su se proširili na druge gradove.
Prosvjednici se bune i protiv visokih troškova za organizaciju svjetskog nogomentog prvenstva iduće godine (15 milijardi dolara), dok istovremeno Brazil trošoi puno manje sredstava na zdravstvo, obrazovanje, stanovanje.
Zadnji su put ovako veliki prosvjedi u Brazilu organizirani 1992. protiv korupcijske vlade bivšeg predsjednika Fernanda Collora de Mella.
Popularnost aktualne brazilske vlade je pala za osam posto u lipnju, prvi put od 2011. kada je Dilma Rousseff preuzela predsjendičku dužnost. Ona je izjavila da su "miroljubivi prosvjedi legitimni" i da čine "dio demokracije".