Olić strijelac i asistent, nova pobjeda Dortmunda

BERLIN, 27. travnja 2013. (Hina) - U posljednjem susretu subotnjeg programa 31. kola nogometnog prvenstva Njemačke Fortuna Duesseldorf je kod kuće izgubila od Borussije Dortmund sa 1-2. Wolfsburg je pobijedio Borussiju iz Moenchengladbacha sa 3-1, a hrvatski reprezetativac Ivica Olić bio je strijelac i asistent za "vukove". Olić je ove sezone u Bundesligi upisao 9 golova i 4 asistencije, te još 4 gola u njemačkom Kupu.

Wolfsburg je poveo golom Maximiliana Arnolda u 34. minuti, a na 1-1 je poravnao Peniel Mlapa u 52. No, onda na scenu stupa najbolji strijelac Wolfsburga Ivica Olić. U 61. minuti zabija za 2-1, a potom je asistirao Diegu u 75. minuti za konačnih 3-1. Olić je igrao do 78. minute, a Ivan Perišić, koji je tek nadavno počeo trenirati nakon ozljede, bio je na klupi za pričuve Wolfsburga.

Bayern je svladao Freiburg sa 1-0, a strijelac je bio Xherdan Shaqiri u 35. minuti. Mario Mandžukić igrao je do 74. minute za Bayern, namjestio je dvije dobre prilike svojim suigračima i pogodio gredu. Prvo je u 20. minuti asistirao Shaqiriju, a u 36. Luizu Gustavu, da bi u 58. minuti "lobao" vratara Baumanna, ali lopta pogađa gredu.

Ivan Santini ušao je u igru u 64. minuti za Freiburg.

Bayer Leverkusen pobijedio je Werder sa 1-0, a Mateo Pavlović bio je na klupi za pričuve Werdera

U nedjelju igraju Mainz - Eintracht Frankfurt, te Schalke - HSV.