SKV: Sport u 21 sat

ZAGREB, 29. ožujka 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

ZAGREB/DOHA - Hrvatski gimnastičar Marijo Možnik danas je na turniru Svjetskog kupa u Dohi osvojio zlato na preči, a to je prvo hrvatsko zlato u 2013. godini. Na prvom turniru u Francuskoj bio je brončani, sada zlatni, i to su odlični pokazatelji uoči Europskog prvenstva koje u Moskvi starta 17. travnja, a na kojem Možnik brani europsko srebro. Na trećem ovosezonskom turniru Svjetskog kupa zagrebački gimnastičar startao je prvi, mirno odradio svoju nešto lakšu vježbu, ukopao saskok, a suci su rekli - 14.925. Srebrni je bio Nizozemac Jeffrey Wammes, dok je Švicarac Oliver Hegi osvojio broncu. "Forma se diže kako smo priželjkivali. Još uvijek nisam na 100 posto, ali to i nije loše, takav trebam biti u Moskvi", poručio je iz Dohe Marijo Možnik. U četvrtak u finalu partera mladi Osječanin Andrej Korosteljev zauzeo je šesto mjesto. Bilo je to njegovo četvrto finale na petom turniru SK u karijeri.

8. Francisco Barretto (Bra) 13.650

ZAGREB - U današnjim susretima 25. kola Prve hrvatske nogometne lige Osijek je poražen od Istre 1961 sa 0-4, dok je Rijeka bila bolja od Slaven Belupa sa 2-1. Istru je do važne pobjede u gostima predvodio trostruki strijelac Goran Roce (35, 41, 79), a jedan gol dodao je Aganović (59). Najbolji strijelac Istre Goran Roce sada ima na kontu 9 prvenstvenih golova. Osijek je utakmicu okončao sa dva igrača manje jer su crvene kartone zaradili Aleksić (42) i Smoje (80). Istra se je bodovno poravnala sa Osječanima. S druge strane Osijek već šest utakmica nije zabio gol. Na Kantridi Rijeka je pobijedila Slaven Belupo sa 2-1, a dvostruki strijelac za Riječane bio je Leon Benko (37, 82), dok je pogodak za Slaven zabio Novinić (90). Riječani su tako upisali treću uzastopnu pobjedu i nastavljaju borbu za Europu. Na listi strijelaca vodi Andrej Kramarić iz Lokomotive sa 14 golova, a slijede ga Dinamov veznjak Sammir i Leon Benko iz Rijeke sa po 12 pogodaka.

Rezultati 25. kola Prve HNL:

U četvrtak -

Lokomotiva - Inter 2-2 (Šitum 26, Chago 68/ Oršić 10, 89)

U petak -

Osijek - Istra 1961 0-4 (Roce 35, 41, 79, Aganović 59)

Rijeka - Slaven Belupo 2-1 (Benko 37, 82/ Novinić 90)

12. Zagreb 24 6 4 14 21 44 22

SPLIT - Splitski Hajduk danas je uplatio 600 tisuća kuna svom bivšem nogometašu Almiru Turkoviću, što je bio jedan od uvjeta za dobijanje Uefine licence za europska kup natjecanja, doznaje se od predsjednika uprave Marina Brbića. "Uplaćivanjem duga Turkoviću uklonili smo i posljednju zapreku za dobijanje Uefine licence za europska kup natjecanja u sljedećoj sezoni", rekao je Brbić večeras za Hinu. Vodstva nogometnih klubova Hajduka i Šibenika jučer su potpisali sporazum kojim se rješavaju financijske poteškoće zbog duga splitskog kluba Šibeniku od 4,7 milijuna kuna. Taj je dug nastao temeljem prošlogodišnje odluke arbitraže Hrvatskog nogometnog saveza, a glede transfera nekadašnjeg Šibenikovog nogometaša Ante Rukavine iz Hajduka u grčki Panathinaikos. Hajduk je nedavno izmirio i dugovanja prema svojem bivšem nogometašu Ljubi Miličeviću. Uefa je bila upozorila Hajduk da neće dobiti licencu za nastupe u europskim natjecanjima za sljedeću sezonu ukoliko do 31. ožujka ove godine ne izmiri dugove nastale u 2012. godini.

PARIZ - Vodeći sastav druge francuske nogometne lige Monaco uputio je žalbu Francuskom nogometnom savezu (FFF) protiv odluke vodstva lige (LFP) prema kojoj bi klub iz Kneževine od lipnja 2014. godine morao plaćati porez u Francuskoj, a ne u Monaku kao do sada. "Poslali smo sve dokumente potrebne za žalbu i odlučni smo u obrani svojih prava. Teško je da liga može reći kako ova odluka nije usmjerena protiv nas. Neki su pokušali u dva sata odbaciti Monacovih 90 godina sudjelovanja u francuskom nogometu", rekao je potpredsjednik Monaca Jean-Louis Campora. Vodstvo lige je 21. ožujka donijelo odluku kako Monaco mora prebaciti svoje sjedište u Francusku do lipnja 2014. što znači da će igrači morati plaćati porez u Francuskoj. Dosada je Monaco mogao dovoditi brojne vrhunske strane nogometaše zbog zakona u Kneževini prema kojem stranci ne moraju plaćati porez na dohodak. Monaco je osvojio sedam naslova francuskog prvaka, te pet francuskih Kupova, a 2004. je godine igrao i u finalu Lige prvaka.