ZAGREB, 16. veljače 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

Nogometaši Hajduka slavili su u gostima kod Slaven Belupa s 2:0 i učvrstili se na drugom mjestu ljestvice.

Pobjedu su Splićanima donijeli Jonjić (16) i Vuković (82), dok su Koprivničanci od 48. minute igrali bez isključenoga Bubnjića. Crveni karton dobio je i trener Hajduka Mišo Krstičević, a utakmicu su zbog ozljeda morali napustiti strijelac Jonjić i Milović. Hajduk sada ima pet bodova manje od vodećeg Dinama, koji u nedjelju dočekuje Rijeku. U slavonskom derbiju Cibalia je u Vinkovcima svladala Osijek s 2:0, a oba pogotka je za domaćine postigao Mazalović iz kaznenih udaraca. Uzbudljivo je bilo u Puli, gdje je Kramarić u sudačkoj nadoknadi donio bod Lokomotivi protiv Istre 1961 (2:2).

KOPRIVNICA

U dvoboju 20. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Hajduka slavili protiv Slaven Belupa s 2:0 (1:0). Pred 1600 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Vučkov iz Rijeke.

Strijelci: 0:1 Jonjić (16), 0:2 Vuković (82)

Crveni karton: Bubnjić (Sla,48)

PULA

U utakmici 20. kola Prve HNL u Puli su Istra 1961 i zagrebačka Lokomotiva odigrali 2:2 (1:1). Susret se igrao na stadionu Aldo Drosina, a sudio je pred 1.500 gledatelja Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1:0 Bačelić-Grgić (17), 1:1 Boras (35), 2:1 Bačelić-Grgić (49-11m), 2:2 Kramarić (90-11m)

VINKOVCI

U utakmici 20. kola Prve HNL Cibalia je u Vinkovcima slavila protiv Osijeka s 2:0 (1:0). Susret se igrao na stadionu Cibalie, a sudio je pred 2.000 gledatelja Križarić iz Čakovca.

Strijelac: 1:0 Mazalović (18-11m), 2:0 Mazalović (58-11m)

Crveni karton: Perošević (Osi,78)

ZAGREB/BARCELONA

U susretu 9. kola skupine D Lige prvaka rukometaši CO Zagreba su u gostima poraženi od Barcelone 25-35 (10-19). Budući da je u drugom susretu ove skupine Pick Szeged pobijedio Dinamo Minsk sa 26-21, Zagreb više nema nikakve šanse za osvajanje četvrte pozicije koja vodi u osminu finala. Kod Zagreba najbolji su bili Josip Valčić sa 5 i Jerko Matulić sa 4 gola, a Barcelonu je predvodio Victor Tomas sa 6 pogodaka. U posljednjem kolu, 23. veljače, Zagreb dočekuje švicarski Kadetten Schaffhausen.

6. CO Zagreb 9 1 1 7 3

U dvoboju osmine finala FA kupa trećeligaš Oldham i Everton su odigrali 2:2, pa će se nova utakmica odigrati u Liverpoolu. Odlham se poraza spasio pogotkom Smitha u posljednjim trenucima dvoboja, a čak su poveli u 8. minuti pogotkom Obite. za Everton su strijelci bili Anichebe (25) i Jagielka (48), dok je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić asistirao za prvi zgoditak i propustio dvije velike prilike.Drugoligaš Blackburn priredio je najveće iznenađenje osmine finala engleskog FA kupa izbacivši na Emiratesu Arsenal s 1:0, pa će Arsenal vjerojatno i osmu godinu zaredom ostati bez trofeja. Arsenal je na svom stadionu igrao bez nekoliko standarnih igrača i promašio niz velikih prilika, a kaznio ih je engleski Turčin Colin Kazim-Richards u pogotkom u 72. minuti. Momčad Arsenea Wengera tako je ispala i u FA kupu, nakon što ih je u liga kupu izbacio četvrtoligaš Bradford, a već sljedeći tjedan "topnike" čeka ogled osmine finala protiv Bayerna. Plasman u četvrtfinale FA kupa osigurali su još dva drugoligaša. Milwall je u gostima slavio kod petoligaša Lutona s 3:0, a Luton je tako ostao bez prilike da postane prvi klub iz pete i nižih liga koji ulazi u četvrtfinale u zadnjih 99 godina. Barnsley je do četvrfinala također došao gostujućom pobjedom kod trećeligaša Milton Keynesa od 3:1.

DOHA

U finalu 2.369 milijuna dolara vrijednog WTA turnira u katarskoj Dohi igrat će dvije prve igračice svijeta Bjeloruskinja Viktorija Azarenka i Amerikanka Serena Williams. Prvopostavljena Azarenka je u polufinalu s 6:3, 6:3 svladala Poljakinju Agnieszku Radwansku, dok je Williams također u dva seta s 6:3, 6:2 bila bolja od Ruskinje Marije Šarapove. Azarenka je još jedan dan na broju jedan WTA ljestvice, a u ponedjeljak će je, bez obzira na ishod finala, smijeniti Serena kao najstarija vodeća igračica u povijesti WTA Toura.

Viktorija Azarenka (Blr/1) - Agnieszka Radwanska (Pol/4) 6:3, 6:3;

Serena Williams (USA/2) - Marija Šarapova (Rus/3) 6:3, 6:2.

SCHLADMING

Amerikanka Mikaela Shiffrin osvojila je naslov svjetske prvakinje u slalomu na SP u alpskom skijanju u Schladmingu, mlada Amerikanka je do svog prvog naslova s velikih natjecanja stigla mjesec dana prije no što će napuniti 18 godina.Shiffrin je svoju sjajnu slalomsku formu ove sezone u Svjetskom kupu, gdje je ostvarila tri pobjede među kojima je i ona iz Zagreba 4. siječnja, potvrdila i u najvažnijoj utrci godine. Odličnim je nastupom u drugoj vožnji stigla s trećeg na prvo mjesto s vremenom od 1:39.85 minuta.

Srebrnu medalju je sa 22 stotinke zaostatka osvojila Austrijanka Michaela Kirchgasser, koja je bila šesta nakon prve vožnje, dok je do bronce doskijala Šveđanka Frida Hansdotter, vodeća nakon prve vožnje, koja je za Shiffrin zaostala 26 stotinki.

Svim trima skijašicama ovo su prve medalje s velikih natjecanja u karijeri.

Braniteljica naslova svjetske prvakinje u slalomu otprije dvije godine iz Garmisch-Partenkirchena, Austrijanka Marlies Schild dva je mjeseca nakon što se podvrgla operaciji koljena zauzela deveto mjesto sa 1.58 sekundi iza Shiffrin.

Od četiri hrvatske predstavnice najbolji je plasman ostvarila Sofija Novoselić koja je sa 8.55 sekundi zaostatka za Shiffrin zauzela 38. mjesto. Iva Mišak je sa 11.97 sekundi zaostatka zauzela 43. mjesto, Andrea Komšić je utrku završila kao 47. sa 13.31 sekundi zaostatka, a Matea Ferk 51. sa 14.11 sekundi iza pobjednice.

SCHLADMING

Ivica Kostelić započet će nedjeljni slalom na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Schladmingu sa startnim brojem šest.

Kostelić je izvukao broj šest za prvu slalomsku vožnju, koja je na rasporedu u 10 sati, dok je drugi lauf u 13.30 sati. Ivica sa ovog prvenstva zasad ima srebro u superkombinaciji. Zadnju disciplinu Svjetskog prvenstva otvorit će domaćin Mario Matt, a odmah za njim će iz startne kućice i prvi favorit Austrijanac Marcel Hirscher. Od najjače skupine startni broj tri ima Nijemac Felix Neureuther (3), a potom slijede Fritz Dopfer (4), Andre Myhrer (5), Kostelić (6) i Manfred Mölgg (7).

BERLIN

U 22. kolu nogometnog prvenstva Njemačke Borussia Dortmund je na svom stadionu svladala Eintracht Frankfurt sa 3-0, a sva tri gola za Borussiju zabio je Marco Reus (8, 9, 65). Hrvatski nogometaš Srđan Lakić igrao je do 77. minute za Eintracht i uglavnom je bio usamljen u napadu. Ipak, u 41. minuti dobro je asistirao Sebastianu Rodeu, koji nije iskoristio stopostotnu priliku. Hamburger je na domaćem terenu pobijedio Borussiju Monchengladbach 1-0 golom Rafaela van der Vaarta u 24. minuti. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je za HSV cijeli susret te je zaradio žuti karton.

Werder je kod kuće izgubio od Freiburga sa 2-3, a Mateo Pavlović, bivši stoper Zagreba koji je ove zime došao u Werder, bio je na klupi za pričuve.

Bayer Leverkusen je svladao Augsburg sa 2-1, a pogotke za Leverkusen zabili su Stefan Kiessling (26) i Lars Bender (75), dok je strijelac za Augsburg bio Sascha Moelders (89). Vodeći Bayern jučer je slavio sa 2-0 u gostima kod Wolfsburga, a junak dvoboja bio je hrvatski napadač Mario Mandžukić, koji je "škaricama" zabio za 1-0 u 36. minuti. Konačni rezultat postavio je Arjen Robben u sudačkoj nadoknadi.

Mandžukiću je to bio 15. ovosezonski pogodak i vodeći je strijelac Bundeslige zajedno sa Stefanom Kiesslingom (Bayer Leverkusen). Ivica Olić je igrao za Wolfsburg do 65. minute, kada ga je zamijenio Ivan Perišić. U nedjelju se sastaju Nurnberg - Hannover, te Hoffenheim - Stuttgart.