Rezoluciju o Siriji, čiji su predlagači Katar, Saudijska Arabija, SAD, Britanija, Francuska i druge arapske i zapadnjačke zemlje, podržalo je 135 članica, 12 je bilo protiv, a 36 suzdržanih.
Rezoluciju o Iranu, koju je sastavila Kanada a supredlagači su bile druge zapadnjačke zemlje, podržalo je 86 zemalja, 32 su bile protiv, a 65 suzdržanih.
Rezolucija o Sjevernoj Koreji usvojena je konsenzusom.
Te rezolucije donose jačanje međunarodnog pritiska i daljnju izolaciju Irana, Sjeverne Koreje i Sirija, ali nema zakonskih posljedica. Sve su tri zemlje snažno lobirale protiv usvajanja tih rezolucija.
U rezoluciji o Iranu izražava se "duboka zabrinutost zbog ozbiljnih ponavljanih kršenja ljudskih prava u Islamskoj Republici Iranu koja se odnose, među ostalim, na mučenje i okrutno, nehumano ili ponižavajuće postupanje ili kažnjavanje, uključujući bičevanje i amputacije".
Sirijska rezolucija "snažno osuđuje nastavljena široko rasprostranjena i sustavna kršenja ljudskih prava i temeljnih sloboda od strane sirijskih vlasti i prorežimske milicije 'šabiha'."
Sjevernokorejska rezolucija izražava "ozbiljnu zabrinutost zbog stalnih izvješća o sustavnim, široko rasprostranjenim i teškim kršenjima građanskih, političkih, ekonomskih, socijalnih i kulturnih prava".