"Zbog financijskog obujma i značaja, ta je točka trebala biti na dnevnom redu odmah nakon proračuna", istaknuo je Kojić na konferenciji za novinare u Gradskoj upravi, te objasnio kako je riječ o 337 milijuna kuna, ali i o 'zapriječnih' 185 milijuna za 2012. u sporu Grada Zagreba s Ministarstvom financija RH.
Kojić je ocijenio kako je postupak Gradske skupštine neshvatljiv tim više jer je skupštinski Odbor za Statut, poslovnik i propise, čiji je predsjednik Davor Bernardić, uoči skupštinske sjednice dao jednoglasno mišljenje da nema primjedbi na usklađenost prijedloga sa zakonom te da Gradska skupština "može razmotriti prijedlog i donijeti predloženi zaključak o upućivanju Ustavnom sudu na ocjenu", a onda su na samoj sjednici donijeli zaključak o odgodi rasprave dok predlagatelj ne otkloni primjedbe.
"Pa zamjerki ni nema ... ne znam što se od nas traži. To je politički bezobrazno. Lako njima s lijepim naknadama igrati se, a ja moram brinuti za financije i odgovarati u njihovo ime", poručio je Kojić ocijenivši takvo "samoograničavanje" zagrebačke Gradske skupštine "političkim pitanjem".
"To je presedan i politička direktiva", ocijenio je gradonačelnik Bandić te postavio pitanje gradskim zastupnicima čije interese zastupaju kada Grad Zagreb ima dovoljno argumenata da brani svaku lipu i kunu gradskog proračuna.
Podsjetivši da je Gradska uprava s tim u vezi poduzela sve zakonom propisane radnje prema nadležnim pravosudnim institucijama, Bandić je kazao kako im je jedina nakana bila da tu uključe i Gradsku skupštinu kako bi ubrzali proces i smanjili štetu za Grad budući da, rečeno je, kao predstavničko tijelo ima privilegiran položaj pa Ustavni sud mora riješiti njen zahtjev u roku od 30 dana.
"Ovo što rade ministar financija Slavko Linić i Gradska skupština je harač Zagrebu. To se zove: harač rajo!", kazao je Bandić i
Predsjedniku Vlade i ministru financija poručio je: "Gospodo, predložite zakon i legalizirajte harač Gradu Zagrebu ili nas pustite da radimo svoj posao.
Pročelnik Kojića je naglasio da Grad Zagreb ne traži pomoć za decentralizirane funkcije nego solidarno daje, a još mu se želi i uzeti. "Dajemo solidarnu pomoć, ne tražimo je, a još nam se uzima: lani jedna četvrtina, a ove godine jedna trećina, kao u tursko doba", rekao je.
Gradonačelnik Bandić poručio je pak da će se u Gradskoj upravi, čija je temeljna zadaća štititi interese građana, gradske prihode i imovinu, do kraja boriti za gradski novac; ne samo za 337 milijuna kuna, već i za 209 milijuna kuna koliko je Grad Zagreb dosad uplatio u državni proračun.