Ekshumacija je trajala tri dana, a završila je danas, 30. studenog.
Branko Ivić, glasnogovornik Županijskog suda u Šibeniku navodi kako je nalog za ekshumaciju izdan na temelju članka 319. Zakona o kaznenom postupku, u kojem je navedeno kako će se "pregled i obdukcija tijela poduzeti uvijek kada postoji sumnja ili je očito da je smrt prouzročena kaznenim djelom ili je u svezi s počinjenjem kaznenog djela".
Istim je člankom kaznenog zakona predviđena ekshumacija tijela pokojnika radi njegovog pregleda i obdukcije.
Glasnogovornik Ivić nije mogao odgovoriti na pitanja vezano uz okolnosti i mjesto pogibelji osoba koje su bile pokopane pa ekshumirane na groblju Sv. Mare, a nije raspolagao niti informacijama ima li ekshumacija veze s otvaranjem novih istraga o zločinima počinjenima tijekom Domovinskog rata.
Grobnica na šibenskom groblju Sv. Mare nastala je humanom asanacijom područja Šibensko-kninske županije nakon vojno-redarstvene operacije "Oluja", kada su svi pronađeni neidentificirani posmrtni ostaci pokopani sukladno Ženevskim konvencijama. Ekshumacija posmrtnih ostataka u Šibeniku, koja je provedena u nazočnosti stručnih promatrača iz Republike Srbije, nastavak je kontinuiranih ekshumacija poznatih i registriranih grobišta nastalih humanom asanacijom terena nakon vojno-redarstvenih akcija "Bljesak" i "Oluja", s konačnim ciljem identifikacije i dostojne sahrane smrtno stradalih osoba, priopćilo je danas Ministarstvo branitelja.