Antić, profesor beogradskog pravnog fakulteta, zapitao je kako je moguće da međunarodna zajednica Srbiji postavlja uvjet da ima dobrosusjedske odnose, dok to isto ne čini u slučaju Hrvatske.
"Ako važi bilo kakvo načelo, kako je moguće da se Hrvatskoj ne stavlja takav uvjet? Nas Hrvatska tuži za genocid i sama ta činjenica govori da mi nismo u dobrosusjedskim odnosima. Isto tako nemamo sređeno pitanje granice s Hrvatskom. Ima jedan sporan dio, i po meni, ako vlada bilo kakvo načelo u Europskoj uniji (EU), samo ta dva pitanja su dovoljna da Hrvatska ne uđe u EU dok se to ne riješi", rekao je Antić.
Govoreći o poštivanju načela u međunarodnoj zajednici, Antić se također upitao i kakvo je načelo na djelu kada se Srbima s Kosova, koji su konstitutivan narod, brani pravo na samoopredjeljenje, dok je to dopušteno albanskoj nacionalnoj manjini u Srbiji.
"Prostora za djelovanje ipak ima, jer neki tragovi međunarodnog prava postoje. Kosovo ne može ući bez nas ni u kakve međunarodne organizacije sa statusom kakvim oni hoće, tim prije što imamo prijatelje u svijetu koji će to spriječiti na međunarodnoj razini", rekao je Antić.
Savjetnik srbijanskog predsjednika ocijenio je istovremeno da bi eventualna oslobađajuća presuda Ramushu Haradinaju u Haagu bitno omela proces dijaloga između Beograda i Prištine.
Antić je za RTS rekao i da je "politika vještina da se iz najgore situacije iziđe na najbolji način i što je moguće bolje zaštite narod i država". "Mi djelujemo pod velikim pritiscima i nepristojnim ponudama, ali pokušavamo naći najbolje puteve", rekao je RTS-u savjetnik srbijanskog predsjednika Oliver Antić.