Neslužbeno se može čuti da su neki dužnosnici hrvatskih organizacija dobili provokativne i uznemirujuće pozive.
Za političkog analitičara Tomislava Žigmanova tako oštre, negativne reakcije srbijanske javnosti i njihovih predstavnika bile su očekivane.
"S obzirom na prevladavajuće razumijevanje naravi 'Oluje' u srbijanskoj političkoj eliti bilo je za očekivati gotovo uniformno negativno tumačenje presude suda u Den Haagu. Vjerojatno će uslijediti i porast antihrvatskog raspoloženja i daljnje zahlađenje odnosa između Srbije i Hrvatske. Povijest pak pokazuje da u takvim situacijama negativne posljedice trpe i Hrvati u Vojvodini, a za nadati se je da one neće imati značajke etnički motiviranoga nasilja", izjavio je Žigmanov.
Mediji u Vojvodini uglavnom su neutralno izvještavali o presudi i reakcijama na odluke haaških sudaca. Isticane su brojne osuđujuće ocjene oslobođenja hrvatskih generala srbijanskih dužnosnika, prenošeni komentari izbjeglica iz Hrvatske i voditelja njihovih udruga, ali i prenošene pozitivne reakcije iz Hrvatske.
Žalbeno vijeće Haškog suda donijelo je u petak oslobađajuće presude generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču nakon što je sud odbacio zaključke raspravnog vijeća prema kojima su Gotovina i Markač sudjelovali u udruženom zločinačkom poduhvatu, kao i optužbe za prekomjerno granatiranje Knina, Gračaca, Obrovca i Benkovca, a sud je Gotovinu i Markača oslobodio i zapovjedne odgovornosti.