Time je učinjen snažan zaokret na godišnjoj razini, budući da je u trećem tromjesečju prošle godine UniCredit zabilježio gubitak od 10,6 milijardi eura zbog golemih otpisa povezanih s ranijim bančinim akvizicijama. U prvih devet ovogodišnjih mjeseci neto dobit je dosegnula 1,4 milijardu eura, nasuprot 847 milijuna eura u istom razdoblju godine ranije.
U trećem tromjesečju Unicredit je za loše zajmove izdvojio 1,8 milijardi eura, što je 1,8 posto manje na godišnjoj razini, ali je njihov iznos uvećan u prvih devet ovogodišnjih mjeseci za 13,2 posto, na 5,1 milijardu eura. Rezervacije za rizične zajmove u porastu su zbog duboke recesije u Italiji.
Dobit od trgovanja iznosila je u trećem tromjesečju 449 milijuna eura dok je u istom razdoblju godine ranije banka u toj stavci ubilježila gubitak od 229 milijuna eura.
Prihodi UniCredita su u razdoblju od siječnja do rujna dosegnuli 19,5 milijardi eura i bili su za dva posto veći u usporedbi s istim razdobljem godine ranije, navodi se u priopćenju.
Čelnik Federico Ghizzoni kazao je da su prihodi unatoč nastavljenoj dužničkoj krizi ostali otporni zahvaljujući širokoj lepezi tržišta na kojima banka posluje. UniCredit ostvaruje oko 40 posto prihoda u matičnoj Italiji, a snažno prisutan i u Njemačkoj, Austriji, Poljskoj i Turskoj.
UniCredit je smanjio troškove zaposlenika i ponovno usmjerio fokus na poslovanje u središnjoj Europi u sklopu strateškog plana uvedenog prije godinu dana.
Stopa adekvatnosti kapitala (Core Tier 1), budno praćeni pokazatelj bančine financijske snage, blago je uvećana, na 10,7 posto krajem rujna, s 10,4 posto koliko je iznosila krajem lipnja.