Aston Villa - Manchester United 2:3

LONDON, 10. studenog 2012. (Hina) - U zadnjem dvoboju subotnjeg programa 11. kola nogometnog prvenstva Engleske Manchester United je slavio u gostima kod Aston Ville s 3:2.

United je po tko zna koji puta načinio veliki preokret jer su od 52. minute gubili s 0:2, a junak dvoboja je Meksikanac Javier Hernandez Chicarito s dva zgoditka, dok je treći, odlučujući autogol Vlaara. United je sada povećao vodstvo na ljestvici i ima četiri boda više od Chelsea, koji ima utakmicu manje.

Ranije je Everton na svom terenu svladao Sunderland sa 2-1, a pobjednički gol zabio je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić, kojemu je to peti gol u prvenstvu.

Sunderland je poveo u nadoknadi prvog poluvremena, a strijelac je bio Adam Johnson (45+1) i to je vodstvo držao sve do 76. minute. Tada su na scenu stupili Fellaini i Jelavić koji su u razmaku od tri minute donijeli preokret i novu pobjedu za Everton. Prvo je Marouane Fellaini poravanao u 76., a potom je odlično asistirao Jelaviću, koji je još jednom potvrdio zašto ga Englezi zovu "one touch man", jer je dobar pas suigrača bez oklijevanja iz prve poslao u mrežu. Jelavić je napustio igru u 86. minuti uz ovacije domaćih navijača.

Najzanimljivije je bilo na Emiratesu gdje je Arsenal remizirao protiv Fulhama, bilo je 3-3. Arsenal je vodio 2-0, potom gubio 2-3 i na kraju je promašio penal u sudačkoj nadoknadi. Domaći su nakon 23 minute vodili 2-0 golovima Girouda i Podolskog, ali to nije obeshrabrilo goste, koji su do poluvremena uspjeli poravnati zahvaljući Berbatovu i Kačanikliću. U 67. minuti dolazi do potpunog preokreta, budući da Berbatov iz 11-erca dovodi u vodstvo Fulham. No, samo dvije minute kasnije Giroud pogađa za 3-3. Mogao je Arsenal doći i do pobjede u petoj minuti sudačke nadokande, ali Mikel Arteta nije iskoristio penal. Mladen Petrić ostao je na klupi za pričuve Fulhama.

U nedjelju igraju Manchester City - Tottenham, Newcastle - West Ham, te Chelsea - Liverpool.