Za Bilića je od 21 nazočnog vijećnika glasovalo njih 15, a protiv su bila četiri vijećnika HDZ-a te neovisni vijećnici Ljubica Vrdoljak i Igor Boraska. U raspravi Ljubica Vrdoljak nekoliko je puta tražila da se poništi natječaj za izbor novog intendanta jer je, kako je rekla, još sredinom kolovoza istekao je rok za izvješće o rezultatima natječaja. Gradska pročelnica za kulturu Maja Munivrana odbacila je te primjedbe riječima kako taj rok nije obvezujući te da su Ministarstvo kulture i gradske vlasti s tim u vezi istog stajališta.
Vrdoljak je također zamjerila da "Tonči Bilić predlaže Dinka Bogdanića za novog ravnatelja baleta HNK iako je Bogdanić izgubio sudski spor od balerine Nikoline Katić-Bosnar koja ga je optužila za napastovanje. Osim toga, Bilić živi u Zagrebu i zašto bi ga 'uvozili' kad u Splitu postoje brojni nezaposleni kulturnjaci, rekla je Vrdoljak.
Reagirali su vijećnici SDP-a, ističući kako se Bilić rodio u Splitu i da trenutačno živi u Zagrebu.
Vijećnici HDZ-a, koji su prošlog tjedna napustili prvi dio sjednice vijeća jer u dnevni red nije uvršten njihov prijedlog da se obnašatelja dužnosti intendanta Mucala smijeni, i danas su prije glasovanja isticali kako je natječaj za intendanta bio neregularan te da je gradska vlast produljila ugovor s Duškom Mucalom iako mu je istekao mandat. Sanja Bilač, koja se nekoliko puta javljala za riječ, nakon što joj je predsjednica vijeća Nevenka Bečić pokušala oduzeti riječ, rekla je kako treba uvesti 'plavi telefon' za zaštitu od gospođe Bečić.
Neovisni vijećnik Igor Boraska rekao je da je stanje u HNK "na granici fizičkog sukoba" te da za intendanta treba imenovati osobu koja bi se posvetila rješavanju teškoća, što, po njegovu mišljenju, nije slučaj s Bilićem jer on sjedi "na više stolaca i ima ugovor i s HRT-om".
Vijeće je danas glasovalo o izvješću o izvršenju gradskog proračuna od 1. siječnja do 30. lipnja ove godine. U izvješću je navedeno da su u prvom polugodištu rashodi bili veći od prihoda oko 60 milijuna kuna. Vijećnici HDZ-a i koalicije SDP/HNS tvrdili su kako je za proračunski manjak odgovoran gradonačelnik Kerum. Izvješće nije prošlo jer je 11 vijećnika glasalo protiv, a 10 za.
Sporno je bilo glasovanje o izvješću o radu gradonačelnika u prvom polugodištu ove godine koje je ponuđeno u pisanoj formi bez Keruma. "Ovo izvješće ignoriramo jednako kao što Kerum ignorira nas", rekao je Ivo Baldasar (SDP), a vijećnica Bilač (HDZ) istaknula je kako bi se trebalo raspravljati o Kerumovu mandatu jer "ne može biti ništa gore" od onog što je njegova vlast učinila Splitu. Od 21 nazočnog vijećnika izvješće je poduprlo njih deset, pet ih je bilo protiv, a šest vijećnika koalicije SDP/HNS nije glasovalo.
Predsjednica Bečić procijenila je da je izvješće prihvaćeno s deset glasova za i pet protiv, a vijećnike koalicije SDP/HNS koji su ignorirali glasovanje tretirala je kao da nisu nazočni. Vijećnici SDP-a i HNS-a burno su reagirali tvrdeći kako izvješće ne može biti prihvaćeno s deset glasova jer to nije natpolovična većina od 21 nazočnog vijećnika.
"Po poslovniku, u situacijama kada se vijećnici ne izjašnjavaju glasovanjem to se smatra da su suzdržani, a to znači da je Nevenka Bećić prekršila poslovnik i proglasila prihvaćanje izvješća bez potrebne većine", rekao je Baldasar.
Vijećnici SDP-a i HNS-a nakon toga napustili su sjednicu, a vratili su se pošto je dogovoreno da pravna služba naknadno da tumačenje današnjega glasovanja.