Norwich - Arsenal 1-0

LONDON, 20. listopada 2012. (Hina) - U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 8. kola Premier lige Norwich je na svom terenu pobijedio Arsenal 1-0 pogotkom Granta Holta u 20. minuti. Vodeći trojac Chelsea, Manchester United i Manchester City upisali su pobjede. Od hrvatskih igrača u subotu je nastupio Mladen Petrić, koji je odigrao 64. minute za Fulham, koji je dobio Aston Villu sa 1-0. Jelavićev Everton u nedjelju igra protiv Queens Park Rangersa.

U derbiju kola nogoemtaši Chelseja slavili su kod Tottenhama sa 4-2, te su ostali vodeća momčad lige, te sa Manchester Cityjem jedine neporažene ekipe u ovoj sezoni.

Chelsea je prvo poluvrijeme dobio s 1:0, a potom su domaćini početkom drugog dijela uspjeli preokrenuti na 2:1. Tada na scenu stupa junak dvoboja Juan Mata koji s dva zgoditka i jednim dodavanjem za gol odlučuje londonski derbi. Tottenham je bio bez svoje najveće zvijezde Garetha Balea, koji je netom prije utakmice otišao u rodilište sa svojom trudnom djevojkom.

Manchester United je na Old Traffordu slavio protiv Stokea sa 4-2, a Wayne Rooney je zabio tri gola, no jedan u vlastitu mrežu. Uz Rooneyja strijeci za United bili su Robin van Persie i Danny Welbeck.

Aktualni prvak Manchester City ponovno se je izvukao zahvaljujući Edinu Džeki, na gostovanju kod West Bromwich Albiona. Nogometaši Cityja imali su od 23. minute igrača manje, jer je crveni karton dobio James Milner, a u 67. minuti West Bromwich je poveo golom Shanea Longa. No, onda je u 79. minuti u igru ušao Džeko i već minutu kasnije poravanao je na 1-1, a u sudačkoj nadoknadi zabio je za pobjedu Cityja. Iako mu trener Mancini daje skromnu minutažu Džeko je sa 5 golova najbolji strijelac prvaka Engleske.