Za prijedlog Vlade da se članstva u Upravnom vijeću Hine razriješe Vlaho Bogišić, Aleksandar Adler, Tomislav Radić i Damir Boras glasovalo je 87 zastupnika, 34 su bila protiv, a jedan suzdržan.
Imenovanje Gordane Simonović (iz reda stručnjaka za medije) te Josipa Vebera, Vlade Rajića i Romana Jurića (iz reda ekonomsko-financijskih, pravnih i informatičkih stručnjaka) za članove Upravnog vijeća izglasalo je 90 zastupnika, 24 su bila protiv, a 6 suzdržanih.
Jednoglasno je za članicu Hininog Upravnog vijeća imenovana Slavica Cvitanić (iz reda Hininih zaposlenika).
Gordana Simonović rođena je 1964. u Puli, po obrazovanju je politologinja i novinarka, a na Fakultetu političkih znanosti magistrirala je na temu "EU i hrvatski mediji". Više od 20 godina radi kao politička novinarka, specijalizirana za praćenje rada Vlade i Sabora te nevladinog sektora.
Josip Veber rođen je 1965., diplomirani je ekonomist, radio je kao elektromonter i referent za odnose s potrošačima u HEP-u, gdje je i danas zaposlen, volontirao je u privatnom računovodstvenom servisu.
Vlado Rajić ima 61 godinu, a po obrazovanju je pravnik. Dugogodišnji je novinar i urednik, uglavnom je pratio područje prava i pravosuđa, a izvještavao je i iz Sabora i s Ustavnog suda.
Roman Jurić rođen je 1980., magistrirao je politologiju na Fakultetu političkih znanosti, prošao je niz obrazovnih programa vezanih uz informatičke programe, a od 2008. radio je u Agenciji za podršku informacijskim sustavima i tehnologijama (APIS-IT).
Slavica Cvitanić rođena je 1970., urednica je Financijskog servisa i predsjednica je Hininog Radničkog vijeća.
Iako se prijedlog razrješenja dosadašnjih i imenovanja novih članova Upravnog vijeća na saborskoj plenarnoj sjednici našao krajem rujna, raspravi i glasovanju usprotivila se oporba, zahtijevajući da se o toj točki prvo očituje matični Odbor za medije, na što su vladajući pristali. Odbor se sastao početkom ovoga tjedna te se većinom glasova suglasio s prijedlogom Vlade.
Razrješenje dosadašnjeg sastava Hininog Upravnog vijeća vladajući su zatražili još u proljeće, nezadovoljni izvješćem o radu Vijeća od 1. svibnja 2010. pa do kraja 2011. godine. Vodstvu Hine zamjerili su da nije zaustavilo dugogodišnje negativne financijske i poslovne trendove, te prigovarajući na lošu uređivačku politiku.
Iako je prvotni zaključak Odbora za medije krajem travnja bio da se Saboru predloži razrješenje ravnateljice Hine te imenovanje privremenog ravnatelja, vladajući su zaključak promijenili, pa je Sabor 11. svibnja donio odluku kojom se pokreće postupak razrješenja Upravnog vijeća.
Slijedom te saborske odluke, Vlada je 6. lipnja prihvatila nacrt javnog poziva za imenovanje dijela članova Upravnog vijeća Hine, te je 13. rujna Saboru uputila prijedlog razrješenja dosadašnjih i imenovanja novih članova Vijeća.
Hinino Upravno vijeće ima pet članova koje pojedinačno imenuje i razrješava Hrvatski sabor - jedan iz redova stručnjaka za medije, tri člana iz redova ekonomsko-financijskih, pravnih i informatičkih stručnjaka, te jedan iz redova zaposlenika agencije.
Prema Zakonu o Hini, Hrvatski sabor može razriješiti člana Upravnog vijeća prije isteka vremena na koje je imenovan na njegov vlastiti zahtjev, podnošenjem ostavke, ako svojim radom teže povrijedi ili više puta povrijedi zakon i druge propise koji se odnose na rad i obavljanje djelatnosti Hine, ako svojim radom prouzroči veću štetu Hini, te u drugim slučajevima utvrđenim zakonom i Statutom.