Pobjeda Zadra, poraz Splita

ZAGREB, 2. listopada 2012. (Hina) - Košarkaši Zadra pobijedili su na Višnjiku pred 5.000 gledatelja Crvenu zvezdu 98:81 u susretu drugog kola regionalne ABA lige, dok je Split poražen na gostovanju u Ljubljani od Union Olimpije 73:82.

Zadrani su rezervirano otvorili utakmicu i nakon prve dionice gubili su 22:23, no već u idućoj četvrtini preokrenuli su rezultat i stigli do osam koševa viška (52:44). I treća četvrtina donijela je sjajnu igru domaćeg sastava koji je 'pobjegao' Beograđanima na plus 20 koševa (76:56). U posljednjoj četvrtini gosti su tek uspjeli ublažiti poraz na konačnih 98:81.

Zadrane su do pobjede predvodili Goran Vrbanc sa 22, Romeo Travis sa 19, Bariša Krasić sa 15, te Ivan Batur sa 14 koševa, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Igor Rakočević sa 23, te Boris Savović i Morris Almond sa po 15 koševa.

U drugom dvoboju Union Olimpija je pred 2.500 gledatelja u dvorani Stožice pobijedila Split 82:73. Ključnim se pokazala druga četvrtina koju su 'zmajčeki' dobili 11 koševa razlike (29:18). Domaći sastav su do druge pobjede u sezoni predvodili Jaka Blažić sa 22, te Klamen Prepelič sa 17 koševa, dok su u splitskim redovima najefikasniji bili Josip Sobin sa 16 koševa i 11 skokova, te Nikola Vujčić i Vedran Vukušić sa po 13 koševa.

Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi igraju sutra. Cedevita će ugostiti Radničkim, dok Cibona gostuje kod Szolnoki Olaja.

Na ljestvici vodi Union Olimpija sa dvije pobejde dok Zadar i Split imaju po pobjedu i poraz.

Zadar - Crvena zvezda 98:81 (22:23, 30:21, 24:12, 22:25)

Union Olimpija - Split 82:73 (19:18, 29:18, 17:21, 17:16)