Real slavio u zadnjoj minuti

ZAGREB, 18. rujna 2012. (Hina) - U najzanimljivijoj utakmici 1. kola Lige prvaka Real je u Madridu slavio protiv Manchester Citya s 3:2 pogotkom Ronalda u 90. minuti.

Sudar španjolskog i engleskog prvaka ponudio je vrlo slabo prvo poluvrijeme, u kojem je palo svih pet zgoditaka. City je vodio s 1:0 i 2:1 pogocima Džeke i Kolarova, ali je ipak otišao poražen s Bernabeua zahvaljujući udarcu Ronalda u zadnjoj minuti koji je prošao ispod vratara Harta. Luka Modrić je za Real ušao u 73. minuti. U ovoj skupini D Borussia je u Dortmundu pobijedila Ajax s 1:0 pogotkom Lewandowskog tri minute prije kraja. Ivan Perišić je ušao za domaće u 73. minuti.

Arsenal je slavio kod Montpelliera s 2:1, a svi pogoci su pali u prvih 18 minuta. U ovoj skupini je do gostujuće pobjede stigao i Schalke, koji je također s 2:1 pobijedio u Pireju kod Olimpiakosa.

U skupini C Milan i Anderlecht su odigrali bez zgoditaka 0:0, a Malaga je u svojem prvom nastupu u Ligi prvaka kod kuće ponizila Zenit s 3:0.

SKUPINA A

DINAMO ZAGREB - PORTO 0:2 (Lucho Gonzales 41, Defour 90+2)

PSG PARIZ - DINAMO KIJEV 4:1 (Ibrahimović 19pen, Thiago Silva 28, Alex 32,Pastore 90+1//Veloso 87)

SKUPINA B

MONTPELLIER - ARSENAL 1:2 (Belhanda 9pen//Podolski 16, Gervinho 18)

OLIMPIAKOS PIREJ - SCHALKE 1:2 (Abdoun 58//Howedes 41, Huntellaar 59). Promašeni penal: Huntellaar (Sch, 61)

SKUPINA C

AC MILAN - ANDERLECHT 0:0

MALAGA - ZENIT 3:0 (Isco 3, 76, Saviola 13)

SKUPINA D

REAL MADRID - MANCHESTER CITY 3:2 (Marcelo 77, Benzema 87, Ronaldo 90//Džeko 69, Kolarov 85)

BORUSSIA DORTMUND - AJAX 1:0 (Lewandowski 87). Promašeni penal: Hummels (Bor,57)