Kolektiv je poznat po divovskim skulpturama, velikim robotima ili bićima iz mašte, rađenim od isključivo recikliranog drva, odbačenoga drvnog materijala ili starog namještaja, a na zagrebačkoj skulpturi radilo je pet umjetnika.
Budući da je čitav projekt nastao u suradnji HDLU-a i Muzeja ulične umjetnosti, glavni cilj instalacije i projekta bio je potaknuti ljude da razmišljaju o individualnoj odgovornosti prema planetu Zemlji te pokazati da otpad može biti iskorišten na kreativan način i da se od otpada može stvoriti nešto što može imati uporabnu ili estetsku vrijednost, istaknula je organizatorica i kustosica Muzeja ulične umjetnosti (MUU) u Sigetu Ivana Vukšić.
"Također htjeli smo potaknuti raspravu o recikliranju te gdje je Hrvatska danas u svemu tome, budući da je ona jedan od posljednjih parkova prirode u Europi", dodala je.
Giant Robots počeo je s radom 2009. godine, a jezgru kolektiva čine tri redovna umjetnika te periferni tim s oko 10 umjetnika.
Na svojoj web stranici napominju kako je svaka skulptura napravljena kako bi se uklopila u prostor u koji je smještena, ali tako da je interaktivna s publikom.
Poznati po eko aktivizmu u umjetnosti, Giant Robots svoja su djela izlagali diljem Velike Britanije i SAD-a.
Zagrebačku skulpturu će na kraju godine otkloniti, a potrošeni materijal ponovno reciklirati.