SP 2014: Preokret Iraca, "osmica" BiH

ZAGREB, 7. rujna 2012. (Hina) - Nogometaši Irske napravili su čudesan preokret svladavši u susretu C skupine kvalifikacija za SP u gostima Kazahstan s 2:1, iako su do 90. minute gubili s 0:1.

Robbie Keane u 89. i Kevin Doyle u 90. donijeli su Ircima tri boda i spasili ih sramote, jer su Kazahstanci dugo, od 37. minute, vodili pogotkom Konisbajeva.

Selekcija BiH na impresivan je način započela kvalifikacije u skupini G slavivši kod Liechtensteina s čak 8:1, a po tri su zgoditka postigali Edin Džeko i Vedad Ibišević.

Nogometaši Rusije također su pobjedom su započeli kvalifikacije za SP 2014 svladavši u Moskvi selekciju Sjeverne Irske s 2:0 pogocima Viktora Fajzulina (30) i Romana Širokova (78pen). Bila je to prva utakmica Fabia Cappela na klupi Rusije, čija igra nije oduševila malobrojne navijače na stadionu Lokomotive. U ovoj skupini su još Azerbajdžan i Izrael odigrali 1:1.

U skupini Gruzija je slavila u Tbilisiju protiv Bjelorusije s 1:0.

SKUPINA C

KAZAHSTAN - IRSKA 1:2 (Konisbajev 37//Robbie Keane 89pen, Doyle 90)

SKUPINA F

RUSIJA - SJEVERNA IRSKA 2:0 (Fajzulin 30, Širokov 78pen)

AZERBAJDŽAN - IZRAEL 1:1 (Abišov 65//Natcho 50)

SKUPINA G

LIECHTENSTEIN - BIH 0:4 (Christen 61//Misimović 26, 31, Ibišević 33, 40, 83, Džeko 46, 64, 81)