U tužbi pred UN-ovim sudom menadžer optužuje Francisa Gurryja, Australca i šefa ženevske Svjetske organizacije za intelektualno vlasništvo (WIPO) da je tu opremu dao dvjema zemljama pod sankcijama u zamjenu za njihove glasove. Tužba još tvrdi da je Gurry namijenio položaje zemljama članicama koje su ga poduprle u kampanji 2008. i na čije glasove računa u kampanji 2014.
WIPO je najbogatije tijelo UN-a i gotovo se u cijelosti samostalno financira, godišnji su mu prihodi veći od 300 milijuna dolara, a uglavnom zarađuje na patentima. Osnovan je u sedamdesetim godinama 20. stoljeća radi unapređivanja prava intelektualnog vlasništva, osobito u zemljama u razvoju.
"Dokazi upućuju na to da je glavni direktor manipulirao imenovanjima u WIPO, na profesionalne položaje, u zamjenu za glasove", kaže se u tužbi na Administrativnome sudu Međunarodne organizacije rada (ILOAT), podnesenoj 20. kolovoza.
Tužbu je podnio švicarski odvjetnik Matthew Parish, iz ureda Holman Fenwick Willan, u ime visokoga zaposlenika WIPO-a Christophera Masona. Mason tvrdi da je nepravedno suspendiran zbog korupcije u svibnju 2011., jer je lažno optužen za neprikladan odnos s kooperantom u tvrtki koja se natjecala za ugovor s WIPO-om.