SP, rukomet: Hrvatske juniorke osvojile 10. mjesto

ZAGREB/BRNO, 14. srpnja 2012. (Hina) - Hrvatska ženska juniorska rukometna reprezentacija osvojila je 10. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Češkoj. U susretu za 9. mjesto naše juniorke poražene su od Danske sa 27-28 nakon izvođenja sedmeraca (nakon 60 minuta bilo je 20-20).

Hrvatska je vodila tijekom čitavog prvog dijela i na poluvrijeme je odnijela 3 gola viška (11-8). I u završnici susreta Hrvatice su imale prednost, u 51. minuti su vodile 19-15, a u 59. minutu ulaze sa dva gola viška 20-18. No, Dankinje smanjuju na 20-19, a Hrvatska 30 sekundi prije kraja ima sedmerac za konačnu pobjedu. Danska vratarka zaustavila je udarac Mile Toto, i Dankinje postižu gol samo tri sekunde prije kraja za 20-20. Nakon prve serije od 5 sedmeraca rezultat je bio 24-24, a u drugoj su seriji Dankinje pokazale više koncentracije i na kraju slavile sa 28-27.