Obiteljska drama o razvedenim roditeljima koji se "otimaju" za skrb nad kćerkom neobično je ispričana priča koja odudara od stereotipa i publiku punih 108 minuta drži u neizvjesnosti kao u najnapetijem trileru.
Glumci Serban Pavlu i Mihaela Sirbu, koji su u filmu ostvarili naslovnu mušku i žensku ulogu kazali su novinarima kako je i njima rad na ovom filmu bio velik izazov.
"Moram priznati kako sam se zapravo uplašila kad sam prvi put vidjela scenarij, a još više kada je snimanje počelo", kazala je Sirbu koja film "Sve iz naše obitelji" opisuje kao univerzalnu priču o ljudima koji su spremni u ime ljubavi činiti loše stvari.
Film prepun dinamičnih dijaloga bio je izazov i za Pavlua koji glumi oca na rubu živčanog sloma. "Pripremajući se za ovaj film vježbali smo te dijaloge gotovo kao da smo u kazalištu", kazao je Pavlu.
Izvrsnu ulogu u filmu ostvarila je i djevojčica Sofia Nicolaesku koja, kao ni redatelj Jude, ipak nije mogla biti u Sarajevu.
Film "Sve iz naše obitelji", uz "Ženu koja je obrisala suze" Teone Strugar Mitevske, po reakcijama publike ali i kritike do sada je najozbiljniji konkurent za nagradu "Srce Sarajeva" u kategoriji igranog filma.
Publici SFF-a u utorak je predstavljeno i ostvarenje Gorana Trbuljaka "L.E.F." koji se natječe za titulu najboljeg dokumentarnog filma.
U Trbuljakovu filmu različiti snimatelji po različitim gradovima prate ljude koji prekapaju po kontejnerima za smeće problematizirajući sliku društva u kojem živimo i vrijednosti koje baštini suvremena civilizacija.
Prema glasovima publike najbolji film kojega se do sada moglo vidjeti na SFF-u, a koji je prikazan izvan konkurencije, je film "A gdje ćemo sad" libanonske redateljice Nadine Labaki. Ta izvrsna antiratna komedija, film koji portretira selo u Libanonu opterećeno stalnim napetostima između kršćana i muslimana doživio je prave ovacije u Sarajevu.
Sama redateljica Labaki, koja je bila gošća SFF-a, kazala je da joj je iznimno važno kako je njen film primila sarajevska publika jer je svjesna koliko su i BiH i Libanon propatili uslijed ratnih sukoba.