Rađenović je gostima s Tajlanda predstavio djelokrug rada Odbora u kojem se između ostalog nalaze strategija gospodarskog razvoja Hrvatske, elektroprivreda, brodogradnja i ostale industrijske grane, malo i srednje poduzetništvo, usklađivanje i unapređivanje gospodarskog života te osiguranje uvjeta za djelovanje tržišta i zaštitu tržišnog natjecanja.
Govoreći o zaštiti potrošača kazao je da je donošenjem Zakona o zaštiti potrošača 2003. u Hrvatskoj započelo sustavno uređenje tog područja. Novi Zakon o zaštiti potrošača donesen je 2007., nakon čega su uslijedile izmjene i dopune 2009., a to područje uređeno je i još nekim dodatnim zakonima.
Hrvatski sabor na prijedlog Vlade donosi i Nacionalni program zaštite potrošača za razdoblje od četiri godine kojim se određuju temelji politike zaštite potrošača. Ovim područjem intenzivno se bave i udruge za zaštitu potrošača, a trenutno ih ima 25, obrazložio je Rađenović.
Sugovornici su razmijenili mišljenja i o gospodarskoj suradnji Tajlanda i Hrvatske. Suglasni su da gospodarska suradnja može biti mnogo intenzivnija na obostranu korist te da ju treba poticati.
Rađenović je posebno naglasio želju hrvatskih industrijskih i građevinskih poduzeća da svojim znanjem i iskustvom sudjeluju u infrastrukturnom razvoju Tajlanda. S druge strane Hrvatska svojim geostrateškim položajem, razvijenom prometnom infrastrukturom te skorim ulaskom u EU postaje interesantna tajlandskim gospodarstvenicima za aktiviranje značajnijih gospodarskih projekata.