Svjedočenja UN-ovih promatrača ukazuju na to da su i vlasti i pobunjenici "krivi za smrt nevinih civila", rekao je Lavrov nakon sastanka s britanskim šefom diplomacije Williamom Hagueom.
"Nema dvojbe da su vlasti koristile topništvo i tenkove", dodao je Lavrov. "Krivnja treba biti objektivno raspodijeljena... Za tango je potrebno dvoje."
"Mi inzistiramo da se provede istraga o tome što se dogodilo u Huli", kazao je. "Moramo shvatiti kako se to dogodilo da bi se osigurali da se to više nikad ne ponovi."
Hague je rekao da Velika Britanija prihvaća da pobunjeničke snage snose odgovornost za dio nasilja.
"Mi ne tvrdimo da je za svo nasilje u Siriji odgovoran režim (predsjednika Bašara al) Asada, iako na njemu leži glavna odgovornost za takvo nasilje", istaknuo je.
Hague i Lavrov su se složili da je mirovni plan posebnog izaslanika UN-a i Arapske lige za Siriju Kofija Annana jedini izlaz.
"Složili smo se da je Annanov plan najbolja nada za Siriju", rekao je Hague dodajući da je alternativa tome još veći kaos koji bi mogao prerasti u građanski rat.
Lavrov je kazao da Rusija "dnevno" vrši pritisak na Siriju, ali da vjeruje da neke druge zemlje nisu u potpunosti predane Annanovom planu.
Moskva je osudila navode Zapada da je promjena režima u Siriji rješenje za zaustavljanje nasilja, a Hague je istaknuo da Asadova sudbina trenutačno nije glavna briga, već da je hitan prioritet provedba Annanovog plana.
"Glavna stvar je zaustaviti nasilje i uspostaviti politički dijalog među sirijskim narodom. Ako želimo zaustaviti nasilje, onda moramo zajedno raditi s režimom i oporbom", rekao je Lavrov.