Šahtaru sedmi naslov

KIJEV, 10. svibnja 2012. (Hina) - Nogometaši ukrajinskog Šahtara, za koje igraju Darijo Srna i Eduardo Da Silva, osvojili su duplu krunu. Nakon što su prije nekoliko dana pobjedom protiv Metalurga osvojili kup, danas su u posljednjem kolu igrači Šahtara svladali Oleksandriju sa 3-0, te su osvojili i domaći naslov prvaka. Šahtaru je to sedmi naslov prvaka Ukrajine.

Strijelci za pobjedu Šahtara bili su Brazilac Willian (15), armenski veznjak Genrih Mhitarjan (28) i Jevgenij Sleznov (56). Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu, a Eduardo je u igru ušao u 64. minuti.

Dnjipro je kod kuće pobijedio Karpatiju sa 2-0, a Ivan Strinić bio je strijelac vodećeg gola u 67. minuti, dok je konačan rezultat postavio Olijnik u 87.

Dinamo Kijev, u kojem igra Ognjen Vukojević, remizirao je protiv Tavrije, bilo je 1-1. No, ni pobjeda mu ne bi bila dovoljna za naslov.

Šahtar je prvi sa 79 bodova, slijedi Dinamo Kijev sa 75, Metalist ima 59, a Dnjipro 52 boda.