To je svakako veliki uspjeh za ovog 33-godišnjeg člana kluba Zagrebačka škola mačevanja i njegovog trenera Darka Limova, ali i za cjelokupni hrvatski mačevalački sport.
Naravno, da Jovanović nije prvi Hrvat koji će u mačevanju nastupiti na olimpijskim igrama, jer je to mjesto zauvijek zauzeo prvi hrvatski osvajač medalje na Olimpijskim igrama Milan Neralić, koji je rođen 1875. u Slunju, a umro 1918. u Bečkom Novom Mjestu. Neralić se natjecao koncem 19. i početkom 20. stoljeća, a bio je učitelj mačevanja i jedan od najboljih mačevalaca u Austro-Ugarskoj. Sudjelovao je na II. OI 1900. u Parizu na kojima je osvojio brončano odličje u sablji u konkurenciji učitelja mačevanja.
I nakon Neralića još su petorica zagrebačkih mačevalaca nastupila na XI. OI u Berlinu 1936. godine i to: Vladimir Mažuranić (floret ekipno i mač pojedinačno), Pavao Pintarić (sablja pojedinačno i ekipno), Milivoj Radović (sablja pojedinačno i ekipno), Branimir Tretinjak (floret ekipno, sablja pojedinačno i ekipno) te Krešimir Tretinjak (mač pojedinačno). Iako su pobjede ostvarili Tretinjak, Mažuranić i Pintarić nisu mogli dalje od prednatjecanja.
Bojan Jovanović trenutno spada u svjetski mačevalački vrh, a svoj visoki potencijal najavio je pobjedom na Svjetskom kupu 2010. godine u Venezueli, te osvajanjem petog mjesta na prvenstvu Europe 2011. u Sheffieldu.