Manchester City poslao Wolvese u Drugu ligu

LONDON, 22. travnja 2012. (Hina) - U susretima 35. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je s 2:0 slavio kod Wolvesa i poslao ih u Drugu ligu, dok su Manchester United i Everton su na Old Traffordu odigrali 4:4, a dva gola za goste zabio je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić.

City je lako prošao gostovanje kod Wolverhamptona pogocima Aguerra i Nasrija, te za Unitedom sada zaostaju svega tri boda. Wolvesi u ovim porazom i matematički ispali. Liverpool je neugodno iznenadio domaćim porazom od WBA (0:1).

Na Old Traffordu Bivši napadač splitskog Hajduka zabio je prvi gol na utakmici u 33. minuti, a potom je kod vodstva Uniteda 4:2 u 83. minuti smanjio na 4:3. Otkako je u siječnju stigao na Goodison Park Jelavić je postigao ukupno osam golova - šest u prvenstvu i dva u FA kupu.

Strijelci za United koji je vodio 3:1 i 4:2 bili su Wayne Rooney (41, 69), Danny Welbeck (57) i Nani (60), dok su golove za Everton zabili i Marouane Fellaini (67), te Steven Pienaar (85).

Manchester United 4 Rooney (41, 69), Welbeck (57), Nani (60)

Everton 4 Jelavić (33, 83), Fellaini (66), Pienaar (84)