U izjavi iz New Yorka koju prenose mediji Jeremić ističe kako vjeruje da bi od njegova izbora na tu dužnost koristi imali i susjedi Srbije te da bi uspjeh njega kao srbijanskog kandidata bio afirmativan i za Srbiju i za zemlje zapadnog Balkana.
Srbija se je, kako je rekao, braneći svoju teritorijalnu cjelovitost tijekom proteklih godina, morala suprotstaviti pojedinim vrlo moćnim državama, ali, dodao je, i one danas poštuju Srbiju.
Srbijanski ministar vanjskih poslova boravi u sjedištu UN-a gdje će se ovoga tjedna sastati s diplomatskim predstavnicima karipskih država i država članica Pokreta nesvrstanih.
Službeni Beograd je potkraj siječnja podnio Jeremićevu kandidaturu za mjesto predsjednika Opće skupštine UN-a, a Jeremiću je navodno zasad jedina protukandidatkinja litavska veleposlanica pri UN-u Dalia Leinarte.
O tome će se odlučivati potkraj svibnja i početkom lipnja, a jednogodišnji mandat novog predsjednika Opće skupštine UN-a počinje u rujnu godišnjom skupnom sjednicom u New Yorku.
Hrvatska ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić izjavila je proteklog tjedna kako je Hrvatska obećala poduprijeti Litvu za dužnost predsjednika Opće skupštine UN-a i da se Hrvatska drži svoje riječi, čime je neizravno potvrdila da Hrvatska neće poduprijeti Jeremića.
Crnogorski predsjednik Filip Vujanović izjavio je u razgovoru za beogradsku televiziju B92 da će Crna Gora poduprijeti kandidaturu Jeremića zbog razvijanja što boljih odnosa sa susjedima.
Kad je riječ o Bosni i Hercegovini, kako izvješćuju beogradski mediji, još se ne zna kakvo će biti njezino stajalište o potpori Jeremiću i Srbiji, a ta je tema i predmet međuentitetskih rasprava unutar te države.