Napoli u finalu kupa

NAPULJ, 21. ožujka 2012. (Hina) - Nogometaši Napolia plasirali su se u finale Talijanskog kupa nakon što su u uzvratu polufinala na svom San Paolu slavili protiv Siene s 2:0 i s ukupnih 3:2 ušao u finale gdje ih čeka Juventus.

Napoli je vrlo rano osigurao pobjedu autogolom Vergasolle (10) i Cavania (19).

Torinska 'Stara dama' je izborila plasman u finale, nakon što je uzvratnom susretu polufinala nakon produžetaka odigrala 2:2 protiv Milana. Juve je u prvom susretu slavio na San Siru 2:1, no aktualni talijanski prvak je u Torinu uzvratio identičnim rezultatom, pa je odlučivao produžetak. U dodatnih 30 minuta 'Stara dama' je golom Mirka Vučinića izjednačila na 2:2 i izborila finale. Prvi gol za Juve zabio je Alessandro Del Piero u 28. minuti, dok su strijelci za "Rossonere" bili Djamel Mesbah (51) i Maxi Lopez (81).

Juventusu će to biti 14 finala nacionalnog kupa, a do sada je slavio devet puta.