Ako ga isključe iz stranke, Bočina će, po vlastitoj izjavi, nastaviti rad u Gradskome vijeću kao nezavisni vijećnik.
I članovi gradskoga HSP-a takvu odluku nazivaju "čistim kriminalom". "Pozivamo DORH i ostale institucije da provjere zakonitost takve odluke. Grad Sisak i njegovi građani tim su činom poniženi i dugoročno opljačkani", stoji u priopćenju pravaša.
I gradska podružnica HNS-a pozvala je vijećnike da ponovno razmisle o toj odluci pri sklapanju ugovora s Hypo bankom. "Ako vijećnici i dalje budu uvjereni u ispravnost svojih odluka, etički bi minimun od njih tražio da založe vlastitu imovinu, a ne imovinu svih sisačkih građana", kažu u toj stranci.
Slično su reagirali i članovi SDP-a, čija je gradska vijećnica Kristina Ikić-Baniček rekla kako Sisak takvom odlukom postaje 'hypograd' jer će sada, umjesto gradske uprave, gradskom imovinom, stanovima, poslovnim prostorijama i zemljišnim parcelama upravljati Hypo banka.
Gradsko vijeće je 12. ožujka donijelo odluku da se nastavlja izgradnja sportske dvorane iako pod hipoteku idu mnogobrojne gradske nekretnine: oko stotinu stanova, uglavnom socijalnih, poslovne prostorije i zemljišta. Prijedlog je prihvatilo Gradsko vijeće s 20 glasova "za" i deset "protiv". Za odluku o stavljanju gradske imovine pod hipoteku glasovalo je šestero vijećnika HSP-a dr. Ante Starčevića, pet članova HDZ-a, Krešo Bočina (HSLS), tri nezavisna vijećnika, dvojica iz Stranke penzionera te vijećnici SDA, DSU-a i SDSS-a. Protiv te odluke bilo je petero vijećnika SDP-a, po dvojica vijećnika HNS-a i HSS-a te jedan vijećnik HSLS-a.
Gradnja sisačke sportske dvorane počela je 2008. godine po modelu javno-privatnog partnerstva između grada i investitora Epsilon građenje, tvrtke u vlasništvu Hypo Alpe-Adria banke. Po tom ugovoru grad Sisak bi 26 godina trebao plaćati zakup dvorane oko 18 milijuna kuna na godinu, a nakon isteka tog roka dvoranu bi mogao otkupiti kao najpovoljniji ponuđač.
Gradnja je zbog krize prekinuta prije godinu dana, a njezin je nastavak uvjetovan hipotekom na gradsku imovinu.