Manchester United - Liverpool 2:1

LONDON, 11. veljače 2012. (Hina/Reuters) - U velikom derbiju Engleske lige Manchester United je na svom Old Traffordu svladao Liverpool s 2:1 i preuzeo vodstvo na ljestvici.

Junak pobjede bio je Wayne Rooney koji je u samo dvije minute (48, 50) srušio Liverpool. U 80. minuti poraz je ublažio Luis Suarez, kome je prepuni stadion zviždao svaki puta kada je bio u posjedu lopte. Urugvajac bi mogao opet biti kažnjen jer je prije početka utakmice odbio ruku pomirenja Francuza Patricea Evre, zbog je na poluvremenu umalo došlo do tučnjave, kada je Evra zatražio objašnjenje. Suarez je zbog rasističkih uvreda upućenih Evri na zadnjoj utakmici ovih momačdi kažnjen sa čak osam utakmica neigranja.

ManU je sada vodeći s bodom više od gradskog rivala Citya, koji u nedjelju gostuje kod Aston Ville.

1. Manchester United 25 18 4 3 61:25 58

2. Manchester City 24 18 3 3 63:19 57

3. Tottenham Hotspur 24 15 5 4 44:25 50

4. Chelsea 24 12 7 5 44:29 43

5. Newcastle 24 12 6 6 36:31 42

6. Arsenal 24 12 4 8 46:34 40

7. Liverpool 25 10 9 6 29:23 39

8. Sunderland 24 9 6 9 33:24 33