Također su zatražila žurnu sjednicu Gradskog vijeća s jednom točkom dnevnog reda – izvješćem o dosadašnjim mjerama zaštite od snježnih oborina u sklopu kojega će SDP-ovi i HNS-ovi vijećnici tražiti ostavku gradonačelnika Keruma i njegovih suradnika.
Gradski krizni stožer nije izradio niti proveo plan o zaštiti života građana, od kojih se do danas u Splitu u padu na snijegu ili poledici ozlijedilo oko 800 te je vrijeme da gradonačelnik ode s te dužnosti, rekla potpredsjednica SDP-a Vesna Perak.
Predsjednik splitskoga HNS-a Goran Kovačević izjavio je da gradska uprava, gradonačelnik i njegovi suradnici nisu dostojni voditi grad jer su "svojim postupanjem ili nepostupanjem u kriznoj situaciji materijalno i životno ugrozili sigurnost građana". On je usporedio Šibenik, gdje je palo 30 centimetara snijega, i Split, gdje ga je palo 25 centimetara, ali su zahvaljujući gradskim vlastima u Šibeniku posljedice manje nego u Splitu.
"U Šibeniku nije proglašen 'snježni dan' kao u Splitu, nego je proglašeno izvanredno stanje i odmah organizirano čišćenje snijega te su ulice u tom gradu čiste, a u Splitu zaleđene. U Šibeniku je do sada bilo 50 ozljeda - lomova u padu na snijegu, a u Splitu je 800 takvih slučajeva", istaknuo je Kovačević. Po njegovim riječima, Kerum i njegovi suradnici svojim su izjavama o vremenskim neprilikama "grubo narušili ugled Splita i njegovih građana, kojima se ponovno smije cijela Hrvatska".
Vijećnica SDP-a Aida Batarelo istaknula je kako je splitska vlast pokazala da "uopće ne zna funkcionirati u kriznim situacijama", a vijećnik HNS-a Joško Dvornik rekao je da je "nesposobna, bahata i bezobzirna". Dvornik je također kazao kako su uprave splitskih komunalnih poduzeća "krive što njihovi kamioni danima nisu bili na splitskim ulicama i uklanjali snijeg".
Splitski SDP-ovci i HNS-ovci poduprli su dr. Mariju Brajčić, koja je pokrenula akciju za prikupljanje potpisa radi raspisivanja referenduma za smjenu gradonačelnika Keruma.