Manchester City - Fulham 3-0

LONDON, 4. veljače 2012. (Hina) - U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 24. kola engleske Premier lige Manchester City je kod kuće pobijedio Fulham sa 3-0, dok njegovi najbliži pratitelji Manchester United i Tottenham igraju u nedjelju i ponedjeljak. Manchester United gostuje kod Chelseaja, a Tottenham kod Liverpoola.

Strijelci za Manchester City bili su Kun Agüero (10-pen), Chris Baird (30-ag) i Edin Džeko (72).

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić debitirao je za svoj novi klub Everton koji je igrao 1:1 kod Wigana. Jelavić je ušao u igru u 60. minuti, te je odigrao prve minute otkad je prešao iz Glasgow Rangersa. Na toj utakmici su domaćini došli u vodstvo nakon tragikomične pogreške vratara Evertona Tima Howarda, koja se ne viđa često na nogometnim travnjacima. Na klupi za pričuve kod Boltona ostao je Ivan Klasnić, a Bolton je izgubio kod Norwicha sa 0:2. Bilo je to uspješno kolo za goste - Sunderland je slavio kod Stokea (1:0), Wolvesi kod QPR-a (2:1), a Swansea kod WBA (2:1).

Arsenal je na Emiratesu deklasirao Blackburn sa čak 7:1. U najuvjerljivoj pobjedi Arsenala ove sezone trostruki strijelac bio je Robin van Persie (2, 38, 62), dva je zgoditka postigao Oxlade-Chamberlain (40, 54), a po jedan Arteta (51) i veteran Thierry Henry (90+3), kojemu je to prvi ligaški zgoditak od povratka u "Topnike". Čast Blackburna, kod kojeg je zbog divljačkog starta u 43. minuti isključen Givet, spasio je zgoditkom Gamst Pedersen (32).