Francuskoj i Austriji je kreditini rejting snižen s maksimalnih AAA na AA+ s negativnom perspektivom, što znači da bi se te dvije zemlje u srednjem roku mogle suočiti s još jednim sniženjem.
U austrijskom slučaju takva je odluka donijeta zbog "ranjivosti austrijskog bankarskog sektora" koji je jako involviran u zemlje istočne Europe i u Mađarskoj, državama teško pogođenima financijskom krizom.
Francuska je negativnu prognozu dobila zbog "pogoršanja političkih, financijskih i monetarnih pokazatelja" u eurozoni s kojima je Francuska blisko povezana.
Španjolskoj je kreditni rejting snižen za dvije razine s AA na A i uz negativnu prognozu, odnosno s 33 posto izgleda da joj srednjoročno bude opet snižen ako vlada ne provede reforme na tržištu rada.
Italiji je rejting također snižen za dvije razine, a A na BBB+, s negativnom perspektivom i 33 posto izgleda da joj srednjoročno bude opet snižen.
Cipru je kreditni rejting snižen na BB+, odnosno na spekulativnu razinu, uz negativnu prognozu. Portugalu je snižen na BB, također na spekulativnu razinu i uz negativnu prognozu.
Njemačkoj je ostao kreditni rejting AAA sa stabilnom perspektivom. Belgija, Irska, Finska, Nizozemska, Luksemburg i Estonija također su zadržale postojeće rejtinge.
Kreditna agencija Standard & Poors objavila je u petak reviziju kreditnih rejtinga 16 od 17 zemalja eurozone, sviju osim Grčke.