Iznoseći podatke o teškim krađama i razbojstvima, ustvrdio je kako je točno da su u samo deset dana počinjena tri razbojstva u Karlovcu, ali da su i u prosincu 2009. počinjena tri, a u prosincu 2010. dva.
Pritom je naglasio kako je „činjenica da su ove godine pojedini objekti bili meta kažnjivih djela unatoč videonadzoru i zaštitaru, što jasno pokazuje da se samozaštita mora poboljšati".
Tijekom cijele godine dogodilo se sedam razbojstava ili dva više nego prošle godine, a šest ih je razriješeno, rekao je, dodavši kako je prosjek razriješenosti razbojstava u Hrvatskoj oko pedeset posto.
Policijska uprava je u tijeku 11 mjeseci ove i 11 mjeseci prošle godine prijavila jednak broj kaznenih djela - po 2131. Od ukupna broja ove ih je godine razriješeno 1346, odnosno 64,7 posto ili za 1,4 posto više od državnog prosjeka.
Budući da su u Hrvatskoj prijavljena 69.404 kaznena djela, na karlovačku policijsku upravu odnosi se samo 3,1 posto i to je, naglasio je, vrlo pozitivan pokazatelj sigurnosti u Karlovačkoj županiji.
Načelnik Ćelić je također ustvrdio da sva istraživanja pokazuju da mediji u najvećoj mjeri stvaraju javno mnijenje o stanju sigurnosti na određenu području. Ako je njihov prikaz sigurnosnog stanja neobjektivan i tendenciozan, onda se slika o objektivnoj sigurnosti uvelike iskrivljuje te se stječe dojam o pojavi opće nesigurnosti.
Građani svoj osjećaj sigurnosti temelje na 60 postotaka slike o sigurnosnom stanju koju prikazuju mediji, 30 na osobnom iskustvu u kontaktima s policijom i deset posto na podatcima o sigurnosti koje objavljuje policija, kazao je Ćelić. Ustvrdio je da za sigurnost u društvu nije odgovorna isključivo policija i tijela kaznenog progona već ovisi i o suradnji svih ostalih državnih ustanova i tijela vlasti. Tu važnu ulogu imaju i građani koji mogu pomoći u sprječavanju kriminala i otkrivanju počinitelja, dodao je.