KoHOM PGŽ je u današnjem priopćenju ocijenio da se pružanje zdravstvene zaštite urušava jer taj županijski upravni odjel izbjegava sporazum s obiteljskim liječnicima, ali i s nadležnim županijskim Domom zdravlja o organiziranju i financiranju dežurnih ambulanta u županiji.
Nadalje, tvrdi KoHOM, taj upravni odjel onemogućuje da dom zdravlja i obiteljski liječnici dogovore kvalitetan organizacijski i financijski oblik za pružanje prijeko potrebne zdravstvne zaštite građanima neradnim danima.
KoHOM zamjera upravnom odjelu i da je propustio objaviti novi koncesijski natječaj za popunu nedostajućih ordinacija u županiji. U priopćenju se navodi da su obiteljski liječnici dva mjeseca radili u dežurnim ambulantama u županiji.
Liječnici obiteljske medicine od prošlog vikenda ne sudjeluju u dežurstvima po ordinacijama uvedenim po novom sustavu hitne medicinske pomoći tako da vikendima ne dežuraju dežurne ambulante u Crikvenici, Delnicama, Krku i Opatiji. Na Krku će se stanje znatno popraviti uvođenjem odobrenog drugog tima hitne medicinske pomoći u kojem su liječnik, medicinska sestra i vozač.