Indeks Londonske burze FTSE ostao je tako gotovo nepromijenjen na 5.429 bodova, indeks Frankfurtske burze DAX oslabio 1,2 posto na 5.704 boda, dok je pariški CAC bio u minusu 1,4 posto i iznosio 3.035 bodova.
Italija je u srijedu platila najviše kamate na nove petogodišnje obveznice od uvođenja eura od 6,47 posto, u usporedbi s prethodnim rekordom od 6,3 posto postavljenim u studenom. Tržišta kapitala pozorno prate eskalaciju dužničke krize u eurozoni, a zabrinjava ih i mogućnost klizanja Europe u recesiju.
Raspoloženje nisu popravili ni podaci o industrijskoj proizvodnji eurozone za listopad, koji su potvrdili ocjene da gospodarstvo te regije ide prema kontrakciji u četvrtom tromjesečju, a nakon toga i u novu recesiju.
U takvom su okruženju najveći gubitnici bile cikličke dionice, poput one proizvođača automobila. BMW je tako oslabio 3,6 posto, Volkswagen 3,1 posto, a Fiat 2,7 posto.
Među gubitnicima izdvajao se i bankovni sektor, u prosjeku na gubitku 0,7 posto. Kretanje bankovnih dionica pouzdan je pokazatelj mišljenja tržišta o raspletu krize u eurozoni. Societe Generale je tako bio u minusu 4,3 posto.
Njemačka banka Commerzbank bila je među rijetkim dobitnicima, ojačavši 5,8 posto zbog signala iz njemačke vlade da bi mogla ponovno aktivirati fond za pomoć bankama.
Indeks tokijske burze Nikkei oslabio je 0,4 posto na 8.519 bodova.