Čilić u finalu

SANKT PETERBURG, 29. listopada 2011. (Hina) - Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u finale teniskog ATP turnira u Sankt Peterburgu, vrijednog 663,750 dolara, nakon što je u polufinalu svladao Rusa Mihaila Južnija 6-3, 6-4 poslije sat i 20 minuta igre.

Čilić je dobro počeo meč, u prvom setu je dva puta uzeo servis protivniku i imao je tri asa te 78 posto osvojenih poena na prvom servisu. Drugi je set počeo loše, izgubio je svoj servis i Južnji je brzo došao na 3-0, no onda se Čilić "vratio" u igru, uzeo dva servisa protivniku i uz dva asa došao do pobjede. Ovo je njihov sedmi međusobni susret i tek druga pobjeda za našeg tenisača.

U finalu će Čilić igrati protiv Srbina Jnaka Tipsarevića, 13. na ATP listi. S njim je do sada igrao šest puta i pobijedio ga pet puta.