Judo: Bronca Barbare Matić

ZAGREB, 17. rujna 2011. (Hina) - Drugog dana juniorskog Europskog prvenstva u belgijskom Lommelu hrvatska judašica Barbara Matić osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 70 kilograma.

Članica splitskog kluba Pujanke u borbi za brončanu medalju je pobijedila Ruskinju Dariko Gabaidze. Nakon pobjede u prvom kolu protiv Čehinje Kubikove, poraz u četvrtfinalu protiv Nizozemke Alberts gurnuo ju je u repesaž, gdje svladala Poljakinju Talach.

Uz brončanu Matić, jednu pobjedu je upisala Ana Kokeza u kategoriji do 57 kilograma, ali je nakon trijumfa nad Gruzijom Beridze doživjela potaz od Tuskinje Polikarpove i ispala.

Posljednjeg dana natjecanja očekujemo nastup Katića (-100kg), Čovića (+100kg) i Šutalo (+78kg).